Eklem ağrılarını şıp diye kesiyor! Kelle paçadan 10 kat daha etkili, kolajen fışkırıyor

HaberlerSağlıklı Beslenme

Eklem ağrılarını şıp diye kesiyor! Kelle paçadan 10 kat daha etkili, kolajen fışkırıyor.

Yeşil mercimek ve kemik suyuyla yapılan çorba kışın sıcak bir yemek olarak tüketilebilirken yazın da hafif bir öğün olarak tercih edilebilir.

Protein bakımından zengin olan yeşil mercimek ve kolajen açısından zengin olan kemik suyunun birleşimi vücudun ihtiyaç duyduğu amino asitleri ve proteinleri sağlıyor. Doku onarımı ve kas gelişimini destekleyen kemik suyu ve yeşil mercimek ikilisi özellikle doğal demir, folik asit ve B vitaminleri deposudur.

Vücudun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin ve minerali barındıran kemik suyu ve yeşil mercimek çorbası, sindirim sistemini düzenleyen jelatin ve glisin gibi maddeleri de içeriyor. Böylece sindirim sorunlarını önlemeye yardımcı olarak bağırsak sağlığını da iyileştiriyor. Sağlıklı bir sindirim sistemi aynı zamanda sağlam bağışıklık demek. Bu sebeple bağışıklık sistemi için gerekli olan amino asitler ve antioksidan gibi besin değerleri açısından da zengin.

Bu iki besinin birleşimi eklem sağlığına destek olmakla birlikte ağrıları azaltıyor ve kemikleri güçlendiriyor. Etkisini görmek için ise haftanın 3 günü tüketilmeye özen gösterilmeli. Kaynak: Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir