ABD, American Climate Corps ile 20 Binden Fazla Gence Yeşil İş Fırsatı Sunuyor

Haberler

Beyaz Saray, American Climate Corps girişimi ile temiz enerji ve iklim direnci alanlarında çalışacak gençlere 20 binden fazla iş fırsatı sunuyor. İklim politikası danışmanı Ali Zaidi, bu inisiyatifin sürdürülebilir, adil ve iklim değişikliğine dirençli toplumlar oluşturarak iyi maaşlı kariyerler sunmayı hedeflediğini belirtti.

ABD’den Yeşil İş İmkanları

ABD 20 Binden Fazla Kişiye Yeşil İş Sağlayacak American Climate Corps’u Başlattı. ABD’de yeni hayata geçen American Climate Corp kapsamında gençler, temiz enerji ve iklim direncine katkı sağlayacak sektörlerde çalışmak için eğitim görecek. Beyaz Saray, temiz enerji ve iklim direnci sağlayan sektörlerde 20 binden fazla ABD’liye iş sağlayacağını söylediği American Climate Corps’un (Amerikan İklim Birliği) kurulduğunu duyurdu.

Beyaz Saray iklim politikası danışmanı Ali Zaidi yaptığı açıklamada, “Bu önemli çünkü sadece cesur iklim eylemine giden, karbondan arınmanın yollarını açmıyoruz. Bir yandan da iyi maaşlı kariyerler ile toplumların daha sürdürülebilir, daha adil ve değişen iklim karşısında daha dirençli olmasını sağlayacak kapıyı açıyoruz” dedi.

Beyaz Saray aynı zamanda bu oluşuma katılmak isteyen kişilerin bilgi almak ve kayıt yaptırabileceği bir web sitesi de oluşturuyor.

Beyaz Saray tarafından yapılan duyuruda, American Climate Corps’un “gençleri temiz enerji ve iklim direnciyle ilgili beceriler konusunda eğiteceğini” ve “kamu hizmetine giden yolları kolaylaştıracağını” söyledi.

Kaynak: Green Matters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir