Ramazan Günlerini Diğer Günler Gibi Geçirmek İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Haberler

Ramazan ayına erişmenin verdiği mutlulukla dolu yüreklerimiz. Ve bir o kadar da endişeliyiz. Acaba Ramazanı şerif ayımız bizlerden razı olacak mı?

Hala fırsatımız varken aynı kalmayıp değişmeye çalışmalıyız. Hayatımıza renk katmalıyız. İlk adım, Allah’ın emrettiği farzları öğrenmek ve yerine getirmeye bir yerden başlamak. Özellikle namaz!

Bize verilen 24 saatlik sermayeyi sadece dünya için kullanmamalıyız. Özellikle bu önemli günlerde ahiretimizi kurtaracak işlerle meşgul olmalıyız.

Tövbe etmeliyiz ve affedileceğine dair inancımız olsun. Samimi bir tövbe etmeli ve yeniden başlamalıyız. Bu Ramazan bizim Ramazanımız olsun.

Her gece 1 lira tasaddukta bulunmalıyız sadakanın biri kadir gecesine denk gelirse 84 yıl her gün sadaka vermiş kadar sevabımız olur.

Her gece 2 rekat teheccüt kılmalıyız, namazımızın biri kadir gecesine denk gelirse 84 yıl her gün teheccüt kılmış kadar sevabımız olur.

Her gece 3 ihlas okumalıyız kıraatımızın biri kadir gecesine denk gelirse 84yıl her gün hatmetmiş kadar sevabımız olur.

Her gece 100 salavat şerife okumalıyız biri kadir gecesine denk gelirse 84 yıl her gün salavatı şerife okumuş kadar sevabımız olur

Her gece 100 Estağfirullah okumalıyız biri kadir gecesine denk gelirse 84 yıl her gün tevbe etmiş kadar sevabımız olur.

Yazar: Ebrar Baki Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir