Benim gibi kahvaltıya derin bir tutkuyla bağlı olanların anlayabileceği bir mutluluk…

Üzerine şiirler yazılmış “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla ilgisi olmalı” demiş Cemal Süreya.

Beni tanıyanlar bilir kahvaltı kırmızı çizgimdir olayı fazlasıyla abartırım. Her şey taze, kaliteli malzemeler ile hazırlanmış, hijyenik olacak. Biraz organik, biraz yöresel olacak. Bundan dolayıdır ki öyle her yerde kahvaltı yapamam. Geçenlerde hem konsepti görmek hem de lezzetlerinden tatmak için Galeyan İstanbul’a gittim. İyi ki de gittim. Kahvaltıyı riske atmak istemeyenler için şahane bir alternatif…

Galeyan deneyimli şef Yunus Emre Akkor’a ait. Kendisinin 25 yıl boyunca yapmış olduğu Anadolu gezilerinde bulmuş olduğu özel üreticilerin ürünleriyle hazırlamış olduğu ev konseptindeki kahvaltıyı denemenizi tavsiye ederim. Gördüğünüz gibi, hiçbir şey iki günde olmuyor arkasında çok çalışmak, sebat etmek ve sabır yatıyor.

Serpme Türk Kahvaltı fiyatı kişi başı 245 TL…

Yok ben evde yapayım diyorsanız bu görseller de size fikir olsun. Ben de en kısa sürede bu bakır sahanlardan alıp evde bu şekilde kahvaltı hazırlamayı planlıyorum inşallah.

Siz kahvaltı hakkında neler düşünüyorsunuz? Var mı önerebileceğiniz mekanlar?

@mlkdmrcgl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir