Evdenyiyelim ailesi olarak “yemek yapmak değil de ne yapacağını bilememek yoruyor.” dediğinizi duyar gibiyiz. Bizler de bu Ramazan bu telaşınıza son vermek, bir nebze de olsa işinizi kolaylaştırmak için normalde 30 gün ama bu yıl 29 gün olan iftar menüsü seçenekleri ile burada olacağız.

İFTAR MENÜSÜNE NELER EKLENEBİLİR?

Evdenyiyelim iftar menüsüne Ramazan’ın omazsa olması Ramazan Pidesi veya mevsim salata ekleyebilirsiniz. İftar sonrası içmek için Şekersiz Reyhan Şerbeti çok iyi seçim olacaktır. Ayrıca Youtube kanalımızda videolu tariflerimize ulaşabilirsiniz. Hepsi denenmiş tariflerimizin sizlere ve sevdiklerinize şifa olmasını diliyoruz.

MERCİMEK ÇORBASI

Ramazan’ın ilk iftarına hem besleyici hem doyurucu mercimek çorbası ile giriş yapalım dedik.

Tarif için; Mercimek Çorbası

KAĞIT KEBABI

Kağıt kebabı hem yapımının kolay olması hem de çok lezzetli olması nedeniyle çok fazla tercih edilen bir yemek. İftar sofranızı şölene çevirecek.

Tarif için; Kağıt Kebabı

KARAMELİZE SOĞANLI BULGUR PİLAVI

Çok hafif bir yemek olan bu pilavda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; soğanların çıtır çıtır, yanmaya yakın pişmesi, yani karamelize olması. Eğer yumuşak kalırlarsa, istediğimiz lezzeti yakalayamazsınız.

Tarif için; Karamelize Soğanlı Bulgur Pilavı;

GÜLLAÇ

Ramazan denince ilk akla gelen tatlıdır Güllaç. Hatta o kadar çok Ramazan ile özdeşleşmiş ki Ramazan ayı dışında güllaç yaprağı bulmak oldukça güçtür.

Tarif için; Güllaç

KAÇ KİŞİLİK
adet
HAZIRLAMA SÜRESİ
PİŞİRME SÜRESİ

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir