Artık yolculamaya hazırlanıyoruz ayların sultanını.. Biraz hüzünlüyüz birazda bayram sevinci var tabi yüreklerimizde. Haftanın son günün yorgunluğu da cabası ama dimi? Bunları düşününce hem kolay hem lezzetli bir menü olsun dedik .

İFTAR MENÜSÜNE NELER EKLENEBİLİR?

Evdenyiyelim iftar menüsüne  Tzatziki (Yunan Cacık) ekleyebilirsiniz. Ayrıca Youtube Kanalımızda videolu tariflerimize ulaşabilirsiniz. Hepsi denenmiş tariflerimizin sizlere ve sevdiklerinize şifa olmasını diliyoruz.

ERZİNCAN ÇORBASI

Yöresinin adını almış çorbalar benim için hep bir ayrıdır. Daha özenli hazırlanır sanki. Tadı, kokusu yöresinden gelirmiş gibi. Erişte kıyma ve yoğurdun mükemmel uyumuyla iftarda hafif ve sağlıklı bir şeyler tüketmek isteyenlere harika yöresel bir lezzet..

TARİF İÇİN; Erzincan Çorbası

PAPAZ YAHNİ

At düdüklüye pişsin 🙂 Kolay ve lezzetli bi ana yemek

TARİF İÇİN; Papaz Yahni

BAHARATLI PATLICANLI BULGUR PİLAVI

Öylesine bulgur pilavı demek olmaz. Bulgur pilavı, tane tane olur. Baharatlar eşliğinde misler gibi kokar. Hele bir de kızartılmış patlıcan olduğunda daha önce tarifini eklemiş olduğumuz Tzatziki (Yunan Cacık) ile muhteşem ikiliyi oynar, sulu yemekler tamamlanmış hisseder.

TARİF İÇİN; Baharatlı Patlıcanlı Bulgur Pilavı 

MISIR GEVREKLİ KURABİYE

Mısır gevreğinin verdiği lezzet ile çıtır çıtır bir kurabiye. İftar sonrası İster çayın yanına isterseniz de kahvelerinize eşlik edecek.

TARİF İÇİN; Mısır Gevrekli Kurabiye
KAÇ KİŞİLİK
adet
HAZIRLAMA SÜRESİ
10dk
PİŞİRME SÜRESİ
30dk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir